» Hakkımızda

TARİHÇEMİZ

        Hitit Gıda A.Ş. 1982 yılında Çorumlu müteşebbislerin girişimiyle 19 ortaklı olarak kurulmuş bir süpermarkettir. 

      Zaman içinde bazı ortakların ayrılmasıyla özellikle  İsmail Çoban ve Yaşar Zelveci'nin insanüstü gayretleri İle yeniden  yapılanmaya giren Hitit Gıda bugünkü  vizyonunun temellerini atmıştır.  1995 mali krizi ve sonraki darboğazlardan kendi payını alan şirket yeni bir yol haritası çizmek zorunda kalmış ve "En büyük patron müşteridir"  ilkesine göre stratejik tedbirler alarak, sıkıntılı piyasa şartlarını avantaj haline getirebilmiştir. Başarıyla aşılan bu süreç Çorum halkının da tevecühü ile Hitit Gıda'yı sektöründe bir marka haline getirmiştir. 1995 sonrası ikinci nesil yöneticilerin teknolojk imkanları da devreye sokmasıyla sürdürülebilir bir kalite standardını yakalayan Hitit Gıda  A.Ş.  ISO kalite belgeli ilk kuruluşlardan olmuştur.

       Şirketin, "kontrollü büyümeyi stratejik bir ilke " kabul eden  yöneticileri, bölge  halkının talepleri doğrultusun- da  ikinci mağazası olan  23 Nisan  şubesini açmış  yeterli şartlar oluşunca sırasıyla, Hasan Paşa, Saray, Bişkek, Merzifon, Mimar Sinan ve Buhara  şubelerini hizmete sunmuştur.

      Yeni  açılan şubelerle,  uluslararası standartları pekiştirmek  ve artan talebi karşılamak amacıyla,   ISO belgesinin getirdiği standartlarla üretim koşullarını  yeniden düzenlemiş olan  şirket :

      2003 yılından beri maksimum verimlilik prensibine göre sebze ve meyve alanında yüksek kalitede üretim yapmaya devam  etmekte;  Hijyenik, kaliteli  ve geniş ürün yelpazesine sahip et ürünleri ile bölge halkına fark yaşatmaktadır. Balık reyonunu açarken izlenilen yöntemle, soğukhava zincirini kırmadan Akdeniz, Ege, Marmara ve Karadeniz  balıklarını mevsimine göre aynı anda bulunduran  ve tüketiciye  ulaştıran ülkedeki  (Grossmarketler de dahil)  birkaç firmadan birisi olmuştur .

   Hitit Gıda A.Ş.  aynı hassasiyeti şarkuteri reyonunda da göstermiş, kolayca ulaşılan  marka ürünlerle birlikte her bölgeden  yöresel  tatların yakalanabildiği bir sinerji oluşturmuştur.

   Evrensel çapta düşünüp bölgeye hizmet  veren Hitit Gıda A.Ş. Bölgede  istihdam sağlayıcı, güçlü ve güvenilir bir unsur haline gelmiştir. 60 yıllık bilgi birikimini ve tecrübeyi başarılı ve faydalı   bir model haline getirmiş Hitit Gıda A.Ş. değişimin, yeniliğin ve yararlılığın ülke   çapındaki öncülerinden olmaya devam etmektedir.