» Basında Biz » Hitit Gıda'nın Bişkek Şubesine görkemli açılış

Hitit Gıda'nın Bişkek Şubesine görkemli açılış

HİTİT GIDA BİŞKEK ŞUBESİ 1982 yılında kurulan Hitit Gıda Ailenizin Marketi sloganıyla Çorum halkına en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarına devam ediyor.
2007 yılına kadar tek şubeyle hizmet veren Hitit Gıda, bu tarihten sonra şubeleşme çalışmalarına başladı. 23 Nisan, Saray ve Hasanpaşa şubeleriyle hizmet veren Hitit Gıda, dün itibari ile 5. mağazası olan Bişkek Şubesi'ni açarak hizmet yelpazesini genişletti.

Buharaevler Caddesinde faaliyet gösterecek olan Hitit Gıda Bişkek Şubesi'nin açılışına Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, AK Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, Hitit Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Zelveci, Yönetim Kurulu Üyelerinden Nevzat Kaya, Suat Kaya, Hakkı Yalçın, Erdal Çoban, Fatih Balcı, Hasan Zelveci ile Osman Kestek ve Halkla İlişkiler Müdürü Remzi Taşıyan'ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. 
Dualarla açılan Hitit Gıda Bişkek Şubesi'nin açılış kurdelesini AK Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül ve Hitit Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Zelveci birlikte kestiler.
Açılış töreni öncesinde bir konuşma yapan Hitit Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Zelveci, 29 yılın verdiği tecrübe ve deneyimiyle Çorum halkına kaliteli hizmet verdiklerini söyledi. Hitit Gıdanın Çorumluların güvenine layık olmak için kaliteden ödün vermeden, güler yüzü ile müşteri memnuniyetini ön planda tutuğunun altını çizen Hitit Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Zelveci, 1982 yılında kurulan Hitit Gıda "ailenizin marketi" sloganıyla Çorum halkına en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarına devam etmektedir.2007 yılına kadar tek şubeyle hizmet veren firma; bu tarihten sonra şubeleşme çalışmalarına başlamıştır. 23 Nisan, Saray ve Hasan Paşa şubeleriyle hizmet veren Hitit Gıda 29 Nisan 2011 tarihi itibari ile 5. mağazası olan Bişkek Şubesiyle hizmet yelpazesini genişletmiş bulunmaktadır. Kurulum çalışmaları devam eden Mimar Sinan ve Buhara mağazaları pek yakında açılacak, şube sayısı 7 ye yükselmiş olacaktır. Çorum ilinin yanı sıra Çorum dışında da şubeleşme çalışmalarına devam eden Hitit Gıda mayıs ayı içerisinde Amasya ili Merzifon ilçesinde de şube açmayı planlamaktadır. Çorum'un Çorumlunun marketi olan Hitit Gıda sebze meyve üretimi de yapmaktadır. Tarım Bakanlığının denetimi altında güvenli tarım politikalarını takip ederek; 2010 yılında Çorumda ilk defa kontrollü "İyi Tarım" üretim sertifikası almış ve üretim yapmıştır. Tarım ürünleri üretimini kontrollü olarak artırmayı hedefleyen firma üretim kapasitesini de artırmayı hedeflemektedir. Firma İç Anadolu ve Karadeniz bölgesinde ilk defa açık alanda Sertigasyon Sistemini Çorumumuza kazandırmıştır. Sertigasyon sistemi, bilgisayarlı tam otomatik sulama sistemi anlamına gelmektedir. Bu sistem sayesinde su bitkinin ihtiyacına göre zamanında, yeterli miktarda damlama sulama sistemiyle verilmektedir. Ayrıca damla sulama sistemi sayesinde minimum su ile bitkinin ihtiyacı tam olarak karşılanırken, maksimum randıman elde edilmektedir. Bu şekilde doğal su kaynaklarının israfı da engellenmiş olmaktadır. Çevre duyarlılığına sahip olan firma doğada ayrışabilen plastik poşet kullanımına da başlamıştır.
11 Şubat 2011 tarihinde Çevre ve Orman Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Lütfi Akça'nın katılımıyla bitkisel atık yağ toplama makinesi BAYTOM'un Türkiye tanıtımı Hitit Gıda'nın Saray Şubesinde yapılmıştır. BAYTOM bitkisel atık yağ toplama makinesi ile toplanan atık yağların çevreye zararları engellenirken; toplanan atıklar milli ekonomiye de katkı sağlamaktadır. Hitit Gıda, Çorum halkına hizmet etmenin haklı gururu içerisinde büyümeye devam etmektedir dedi.
Değerli ziyaretçimiz, sitemize üye iseniz lütfen giriş yapınız.
Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.